Tarih:22 Ocak 2021

YILIN MODA ÖDÜLLERİ: THE FASHION AWARDS 2018

Paylaş :

2018 yılında global moda sektörüne belirgin katkısı olan kişilere verilen İngiliz moda ödülleri “The Fashion Awards” sahiplerini buldu.

2018 yılında global moda sektörüne belirgin katkısı olan kişilere verilen İngiliz moda ödülleri “The Fashion Awards” sahiplerini buldu. British Fashion Council ve Swarowski’nin ortak ev sahipliğindeki ödül töreni Londra’nın ikonik salonu Albert Hall’da moda sektörüne yön veren markalar, tasarımcılar, top modelleri biraraya getirdi. 

“Yılın en iyi Modeli” ödülüne, top model bir annenin kızı olması dolayısıyla moda dünyasında kısa sürede yükselen Kaia Gerber layık görüldü. 

Kaia Gerber yılın en gösterişli gecesine uygun Alexander McQueen imzalı, kış sezonunun metalik payetli trendine uygun pantalon-elbisesiyle zarifti. Cindy Crawford ile birlikte anne- kız poz vermesi de gecenin en ilgi çeken anlarındandı. 

Geceye damgasını vuran sürpriz ise, “Yılın İngiliz Kadın Giyim Tasarımcısı” Givenchy markasının tasarımcısı Clare Waight Keller’e ödülü verilirken yaşandı. Yılın en çok ses getiren düğünüyle Sussex Düşesi ünvanını alan Meghan Markle’ın gelinliğinin tasarımcısı Clare Waight Keller’a ödünü vermek için sahneye çıktığında, hamile karnı ve sempatik tavırlarıyla ilgi odağıydı. Meghan Markle BFC’ın gecesi için yine Givenchy’nin tem omuzlu kadife siyah sade bir maksi elbisesini tercih etti. İngiliz Kraliyet ailesinin halka yakın görünmek için daha sa sadeleştiği son yıllarda, Meghan’ın mücevher takmaması da dikkati çekti. 

“Yılın Aksesuar Tasarımcısı” Demna Gvasalia for Balenciaga olurken, “Yılın Markası” ödülüne tasarımcısı Alessandro Michele ile yenilenen yüzüyle Gucci layık görüldü. Gecenin en prestijli ödüllerinden “Yılın Tasarımcısı” ise Maison Valentino için Pierpaolo Picciolo oldu. Burberry için yaptığı son koleksiyonla da adından söz ettiren tasarımcı Vivienne Westwood ise “Swarovski award for positive change” ile ödülünü aldı. 

Gecenin tasarımcı adaylarından ve bu yıl markasıyla 10. yılını kutlayan Victoria Beckham, geceye kendi tasarımı maksi siyah sade elbisesi ve kocası David Beckham ve oğluyla katıldı.

Rosie Huntington kırmızı halıda Givenchy 3-D efektli elbisesiyle boy gösterirken, Doutzen Kroes ise David Koma imzalı volanlı ve tüllü feminen elbisesiyleydi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir