Tarih:22 Ocak 2021

Kısa Bacaklar Kaderiniz Olmasın

Paylaş :

Birçok insan uzun bacaklara sahip olmak ister. 20 yaşını geçtiyseniz ve artık kısa boyluysanız ne yazık ki genetiklerinizi değiştiremezsiniz. Ancak  uzun, yalın ve seksi bacakların yanılsamasını yaratmak için kullanabileceğiniz birkaç yöntem var. Giyim tarzınız, ayakkabı seçiminiz ve duruşunuz sayesinde bacaklarınızın görünümünü uzatabilir, her zaman istediğiniz o görünümü yaratmanın bir yolunu bulabilirsiniz. Sex and the City dizisinin başrol oyuncusu Sarah Jessica Parker’a bakın, minyon vücuduna rağmen uzun uzuvların yanılsamasını yaratmayı oldukça iyi başarıyor. Siz neden başarmayasınız? Kısa bacaklar kaderiniz değil, işte bacaklarınızı olduğundan daha uzun ve güzel gösterecek öneriler! 

Bacaklarınızı Uzun Gösterecek Öneriler

Yüksek Bel Kıyafetler

Yüksek belli pantolon ve etekleri tercih edin. Bu ürünler göze hitap eder ve belinizin olduğu yerden daha yüksekte başladığı izlenimini yaratır. Yüksek bel  kıyafetler giyerek daha uzun bacaklara sahip olabilirsiniz.

Yüksek Topuklular

Gardırobunuza daha yüksek topuklu ve platformlu ayakkabılar ekleyin. Bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlamanın en belirgin yolu boyunuzu uzatan ayakkabılar giymektir. Yüksek topuklu ayakkabılar ayaklarınızı da daha uzun gösterir, bu da baldırınızın daha uzun ve daha düzgün görünmesini sağlar. Ancak çok sık topuklu ayakkabı kullanmaktan da kaçının. Zamanla, yüksek topuklu eklemlerinize zarar verebilir ve kronik sırt ağrısına neden olabilir.

Nude Ayakkabılar

Şimdi ayakkabı alışverişine gitmek için başka bir sebebiniz daha var. Etek veya elbise giyerken, cilt tonunuzu eşitlemek için ten renginde ayakkabılar seçin. Bu bacakta kesintisiz bir çizgi oluşturur ve bacaklarınızı olduğundan daha uzun gösterir. Bunu, ayakkabılarınızı tayt veya pantolonunuza eşleştirerek de başarabilirsiniz. Örneğin, siyah topuklu siyah çorap giymeyi deneyin. Bu tek renkli görünüm, gözün durmadan bacağınızın üstünden zemine kadar ilerlediği için temiz bir çizgi oluşturur. Öte yandan ayak bileği kayışlarına dikkat edin. Bu tarz ayakkabılar boyunuzu keserek sizi kısaltırlar.

Ayak Bileği Kayışları

Ayak bileği kayışlarından kaçının. Yatay kayışlar, karşınızdakilerin gözünün erkenden duraklamasına ve bacaklarınızın daha kısa görünmesine neden olur. Ayak bileği kayışları, yüksek topukların ve stilettoların ters etkisine sahiptir. Ayak bileği kayışlarını seviyorsanız, bacaklarınızın çizgisinin kırılmasını önlemek için kayışla aynı renkte tayt giymeyi deneyebilirsiniz.

Kısa Üstler

Uzun üstler, vücudunuzu uzatır ve bu nedenle bacaklarınızın daha kısa görünmesini sağlar. Kısa üstler tercih edin. Uzun üstlerinizi ise pantolonunuzun içerisine sokarak kullanın. Ek olarak kısa ceketler ile görünümünüzü tamamlayın.

Uzun Botlar

Uzun botlar tercih edin. Diz üstü botlar alt bacağınızdan zemine kadar temiz, kesintisiz bir görünüm yaratır. Diz üstü çizmeler de benzerdir ama daha az etkiye sahiptir. Ayak bileğinde biten botlar, ayağınızın hemen üzerinde bacağınızı keser. Ayak bileği kayışları gibi, bacaklarınızı olduğundan daha kısa gösterirler. Öte yandan sivri uçlu botlar, bacaklarınızın boyunu aşağıya doğru uzattığı için bacaklarınızın kendi başına daha uzun görünmesini sağlar.

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir