Tarih:30 Kasım 2020

Keyifli Bir Pazar Günü İçin Öneriler

Paylaş :

 

Keyifli Bir Pazar Günü İçin Öneriler. Pazar Günü Yapılabilecekler. Pazar Brunch’larının Tadını Çıkarın. Şehrin Kültür Sanat Etkinliklerini Öğrenin.

Çalışan bireyler için haftanın en değeri günü elbette ki pazar günüdür. Sabah erken kalkmak zorunda kalmadığınız, işe geç kalmamak için acele bir şekilde kahvaltı yapmak zorunda olmadığınız diğer günlerden farklı sadece size özel bir gün! Hele bir de cumartesi günleri de çalışma zorunluluğunuz bulunuyorsa pazarın tadından yenmez. Her ne kadar haftanın bir günü olsa da  bu günü özel kılmak sizin elinizde. Haftanın son gününü dolu dolu geçirerek tüm haftaya yetecek enerjiyi depolayabilirsiniz. İşte keyifli bir pazar günü için listelediğimiz öneriler!

Pazar Günü Yapılabilecek Aktiviteler 

Pazar Brunch’larının Tadını Çıkarın

Hafta boyunca işe geç kalmamak adına çoğumuz kahvaltı yapamıyor, ufak atıştırmalıklarla geçiştiriyoruz. Ancak pazar günleri acele etmenizi gerektiren hiçbir durum yok. İnternetten bulunduğunuz şehirdeki mekanları arayarak size uygun bir brunch yakalayabilirsiniz. Aileniz veya arkadaşlarınızla farklı bir mekanda açık büfenin tadını çıkarabilirsiniz. Ancak hafta boyunca gününüzü dışarda geçirdiğiniz için tercihiniz pazar gününü evde geçirmekten yana da olabilir. Bu durumda kahvaltı sofranızı diğer günlerden ayıracak çeşitli tarifler deneyebilirsiniz. Örneğin pankekler, kremalı patatesler ve sıcacık çıtır börekler kendinizi şımartmanız için seçenekler arasında yerini alabilir.

Şehrin Kültür Sanat Etkinliklerini Öğrenin

Eğer İzmir, İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlerde yaşıyorsanız bulunduğunuz şehirde hemen hemen her hafta çeşitli kültür sanat etkinlikleri bulunmaktadır. Hazır pazar günü hiçbir işiniz yokken kendinizi biraz kültürel aktivitelere bırakabilirsiniz. Örneğin sanat galerilerini ziyaret edebilir, ufak bir sergi turuna çıkabilirsiniz.

Bir Günlük Turist Olmaya Ne Dersiniz?

Turist olmanız için hiç gitmediğiniz bir yere gitmenize gerek yok. Yaşadığınız şehirde de bir günlüğüne turist olabilirsiniz. Her zaman geçtiğiniz sokaklarda kimler yaşamış, ne savaşlar yaşanmış öğrenebilirsiniz. Ya da şehrin popüler yemeklerini tadabilir, daha önce hç gitmediğiniz müzelerini ziyaret edebilirsiniz.

Az Bilinen Kahve Dükkanlarını Keşfedin

Son zamanlarda butik kahve mekanları oldukça artmış durumda. İnsanlar büyük ve gürültülü mekanlar yerine ince detaylarla süslenmiş butik mekanları tercih eder oldu. Genelde az kişinin bildiği ama bilenlerin de müdavimi olduğu sokak arasında kalmış kahve dükkanlarını keşfedin. Kahvelerinin tadına bakıp, hikayelerini dinleyin. Tabi bunları yaparken sosyal medya hesaplarınızda da paylaşmayı unutmayın.

Vizyondakilere Baktınız Mı?

Yağmurlu bir pazar gününü geçirmenin en güzel yanı sinemadır. Tam da iki gün önce yeni filmler vizyona girmişken bu boş gününüzü güzel bir film izleyerek geçirebilirsiniz. Üstelik bir kere alıştıysanız sinema kültüründen vazgeçmeniz hiç kolay olmayacaktır.

Cilt Bakımına Ne Dersiniz?

Hafta boyunca cilt bakımı rutinimizi kısa sürede tutmaya çalışıyor, cildimize gerekli özeni gösteremiyoruz. Ancak pazar günü bunun için oldukça fazla vaktiniz var. Günü kendinize ayırabilir, ciltbakımı yapabilirsiniz. Örneğin, evde çeşitli doğal maskeler yapabilir, müziği son ses açıp küvette keyif yapabilirsiniz.

kadin.com

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir