Tarih:29 Kasım 2020

Kadınların Hoşlanma Belirtileri Nelerdir?

Paylaş :

Kadınların Hoşlanma Belirtileri Nelerdir?

The Red Pill ya da Türkçe karşılığı olan Kırmızı Hap gibi öğretiler tarafından anlatılanların dışında, kadınların ve erkeklerin birbirlerini anlamalarını sağlayıp hoşlanma belirtilerini ortaya çıkaran birkaç püf noktası var.

Aşk, sevmek, sevilmek ya da hoşlanma… Birbirinin yerine kullanılan bu sözcüklerin arasında aslında çok ufak farklar var. The Red Pill ya da Türkçe karşılığı olan Kırmızı Hap gibi öğretiler tarafından anlatılanların dışında, kadınların ve erkeklerin birbirlerini anlamalarını sağlayıp hoşlanma belirtilerini ortaya çıkaran birkaç püf noktası var. Bunlara geçmeden önce dikkat etmeniz gereken en önemli noktadan bahsedelim. Herhangi bir ya da birkaç belirtinin olması, bir kadının sizden hoşlandığını tek başına göstermez. Aynı zamanda bilinen hiçbir belirtiyi göstermeyen bir kadın da sizden hoşlanıyor olabilir.

Dokunmak ya da Dokunmaya Çalışmak

İletişim sadece insanların konuşmasını kapsamaz. Jest, mimik, hareket ve bakış gibi birçok farklı etken işin içerisine girer. Bir kadın size dokunuyor ya da dokunmaya çalışıyorsa ilişkinizin durumuna göre hoşlanma belirtisi olarak adlandırılabilir. Burada en önemli nokta kız arkadaşınızla aranızda bulunan yakınlıktır. Uzun süreden beri tanıdığınız bir arkadaşınız ya da size dokunmak zorunda olan herhangi bir kadın için hoşlanma durumu söz konusu değildir. Bu tamamen durumsal olarak gelişmiştir. Ancak bu ve benzeri bir samimiyetiniz olmayıp tensel olarak sizinle temas kurmaya çalışan bir kadın, sizden hoşlanıyor olabilir.

Jest ve Mimiklere Dikkat Edin

Kişilerarası iletişimin önemli bir kısmını oluşturan jest ve mimikler, sizden hoşlanan kadını anlamak konusunda en büyük yardımcılarınızdandır. Hoşlanan kadınlar size bir şeyleri anlatmaya çalışırken el, kol ve başları ile çeşitli mimikleri sık sık kullanırlar. Ayrıca normalden çok daha fazla mimik yapması, bir kadının sizden hoşlandığının önemli bir göstergesi olabilir.

Sizi Taklit Ediyor mu?

Aşık kadın davranışları, tıpkı sizin benzer durumlar karşısında sergilediğiniz davranışlarınıza benzer. İnsan birinden hoşlanıyorsa ya da aşık olmuşsa onu taklit etme eğiliminde olur. Burada sadece ses taklidini düşünmemeniz gerekir. Burada daha çok bir ayna vazifesi görürsünüz. Kısacası sık sık yaptığınız el, kol, baş hareketleri ile genel olarak jest ve mimiklerinizin taklidini bu kapsama alabilirsiniz. Sürekli yaptığınız bir hareketi karşınızda yer alan kadının yapmaya başladığını görüyorsanız, bu en temel belirtilerdendir.

Düşüncelerini Belli Ediyor mu?

Aşk, sevme ya da hoşlanma, adını nasıl telaffuz ettiğinizin bir önemi yoktur. Tüm bu süreçler beyinde oluşur ve sonlanır. Yani sizden hoşlandığını düşündüğünüz bir kadın, sizinle ilgili herhangi bir düşünce kurguluyor olmalı. Bunu yemek yeme ya da buluşma ile ilgili herhangi bir plan teklifi olarak düşünebilirsiniz. Çünkü seven ya da aşık olan bir insan, hoşlandığı kişinin sürekli yanında olmak ister.

Vücut Diline Dikkat Edin

Seven kadın ya da erkekleri anlamanın en kolay yolu vücut dilini analiz etmektir. Herhangi bir duruş bozukluğu olmayan kadınlar, hoşlandığı kişiler ile konuşurken gövdelerini hafifçe öne doğru eğer. Bunun dışında elini sık sık saçına götürüyor ve saçı ile oynuyorsa sizden hoşlanıyor olabilir.

Gözlerine İyice Bakın

İnsan gözü, hoşlandığı herhangi bir şeyi gördüğü zaman kısılır. Yani sizden hoşlandığını düşündüğünüz kadın, size doğru bakarken gözlerini kısıyorsa bu bir belirti olabilir. Bir diğer önemli ayrıntı ise göz bebeğidir. Karşınızdaki kişinin gözlerine baktığınız zaman göz bebeğinde herhangi bir kısılma görüyorsanız, bu sizden hoşlandığına dair önemli bir işarettir. Elbette göz bozukluğu olan kişiler için bu iki durumunda geçerli olmadığını bilmeniz gerekir.

Hangi Sözcükleri Kullanıyor?

Hoşlanan kadınlar, kişilik yapılarına göre konuşurken size bazı ipuçları verirler. Kolay sinirlenebilen ya da sizin ondan hoşlanmadığını düşünen kadınlar, sizinle konuşurken normalden daha sert ifadeler kullanabilir. Buradaki sertlik kırıcılıktan daha çok, sizi konuşmanın içerisine çekecek kışkırtıcılığa sahip olur. Bir diğer senaryo ise karşılıklı hoşlanma durumudur. Genellikle insanlar böyle bir durum ile karşılaştığı zaman, kibarlığın ötesinde iltifatlar etmeye çalışır. Eğer karşınızdaki kadın kibarlığın ötesinde iltifatlar ediyorsa bu sizden hoşlandığını gösterebilir.

Birinin Seni Sevdiğini Nasıl Anlarsın?

Hoşlanma belirtilerinin ortaya çıkmaması ya da belli olmamasında erkekler ve kadınlar için geçerli olan önemli bir sorun vardır. Karşınızda yer alan kişinin özgüveni düşükse ve çekingenlik gibi sorunlar yaşıyorsa belki hiçbir zaman sizden hoşlandığını belli etmez. Böyle bir kişinin sizden hoşlandığını anlamanız imkansıza yakındır. Ancak bu tanıma giren insanların sayısı oldukça azdır. Bunun dışında bir kadınsizinle özel olarak ilgi ve alaka kurup vücut dili ile bunu size hissettirir. Bir kadının sizden hoşlandığını anlayabilmek için vücut diline, gözlerine, jestlerine, mimiklerine ve genel olarak tavrına dikkat etmeniz gerekir. Tüm değerlendirmeleriniz sonucunda artılar, eksilerden daha fazlaysa karşınızdaki kadının sizden hoşlandığını düşünebilirsiniz.

kadin.com

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir