Tarih:4 Ekim 2023

Güneş Tutulması'nın burçlara etkisi nedir?

2023 yılının ilk güneş tutulması 20 Nisan Perşembe tarihinde gerçekleşecek. Koç burcunda gerçekleşecek olan Güneş Tutulması hibrit olarak meydana gelecek. Bu yıl ilk defa gerçekleşecek olan güneş tutulmasının burçlara olan etkilerinin nasıl olacağı merak edilen konular arasında yerini aldı. Peki bu Güneş Tutulması burçları nasıl etkileyecek?

20 Nisan 2023 Perşembe günü gerçekleşen yılın ilk güneş tutulması, 29 derece Koç burcunda yaşanacak. Astroloji meraklılarının yoğun ilgi gösterdiği tutulma hibrit olarak yaşanacak. Bazı ülkelerden gözlemlenebilecek olan ve gökbilimcileri heyecanlandıran doğa olayı hakkında Güneş tutulması saat kaçta 20 Nisan 2023? Güneş tutulması kaçta başlayacak, ne kadar sürecek? Türkiye’den izlenebilecek mi? soruları en çok merak edilenler listesinde yerini aldı. İşte detaylar…

20 Nisan güneş tutulması ne zaman, saat kaçta başlayacak?

Bu yılın en önemli gök olaylarından birisi olan yılın ilk güneş tutulması, 20 Nisan 2023 Perşembe günü meydana gelecek. 29 derece Koç burcunda gerçekleşecek olan Güneş tutulması, saat 06.13’te başlayacak. Bazı kaynaklarda ise saat 07.12’de başlayacağı söylenen güneş tutulması, ülkemizden görülemeyecek.

20 Nisan Güneş Tutulması Türkiye’den izlenebilecek mi?

20 Nisan Perşembe günü meydana gelecek olan tutulma Türkiye’den görülemeyecek. 2023’te meydana gelecek olan Hibrit tutulma 2031 yılına kadar bir daha görülemeyecek.

Haberin Devamı…

Paylaş