Tarih:29 Kasım 2020

Cilt Tonunu Düzenler Aydınlatır Nemlendirir

Paylaş :

C vitamini, özellikle yaşlanma belirtileri konusunda, cilt bakımında kullanılan en iyi içeriklerden biri. Antioksidan özelliğe sahip olması sebebiyle, ciltteki kırışıklık, esneklik kaybı, ton eşitsizliği, koyu lekeler ve solgun görünümü giderme konusunda C vitamini son derece etkili. Peki, hangi C vitamini serumlarını kullanabileceğini biliyor musun? Bu yazımızda, cildinin daha aydınlık, genç, sağlıklı ve pürüzsüz görünmesi için kullanabileceğin C vitamini içeren yüz serumu önerilerimizi inceliyoruz!

Kırışıklıklar, ince çizgiler, cildin sıkılığını ve esnekliğini kaybetmesi, koyu lekeler, ton eşitsizliği ve solgun görünüm, en sık karşılaşılan yaşlanma belirtilerinden. 20’li yaşlardan itibaren, vücudun kolajen üretiminin azalmaya başlamasıyla ilk olarak ince çizgiler ve renk eşitsizliği olarak ortaya çıkan bu belirtiler, önlemi alınmadığı zaman cildin olduğundan yaşlı görünmesine sebep oluyor. Özellikle UV ışınları, stres, düzensiz beslenme ve uyku gibi çevresel faktörlerin, yaşlanma belirtileri üzerindeki etkisi çok büyük.

Peki cildini toparlamak, daha canlı, eşit tonda, sıkı ve pürüzsüz görünmesi için ne yapabilirsin? Cevap: Tabii ki C vitamini serumları kullanmak. C vitamini, güçlü bir antioksidan olduğu için serbest radikallere karşı güçlü bir etkiye sahip ve cildin kendini yenileme gücünü artırıyor. İşte karşında yaşlanma belirtileri için kullanabileceğin C vitamini içeren yüz serumu önerilerimiz!

Ultra Glow C Vitamini Serum

Eğer cildinde yüksek konsantrasyonlu bir C vitamini serumu kullanmak istiyorsan, Ultra Glow C Vitamini Serum 30 ml tercih edebilirsin. C vitamini etkili bir antioksidan görevi görür, cilt tonunu aydınlatır ve gözle görülür yaşlanma belirtilerini azaltır. Kaliteli içerik ile asla yüzünüzde yapış yapış bir his bırakmaz. Askorbil tetraizopalmitat, yağda çözünen ve son derece kararlı bir c vitamini türevidir. Bu yağ formatı formülünde, esansiyel yağ asitleri olarak da bilinen f vitamini ile kombinasyon halinde sağlanır. Saf c vitamininin genel faydalarının yanı sıra, askorbil tetraizopalminin gelişmiş cilt parlatıcı faydaları sağladığı gösterilmiştir.

C vitamininin etkisini daha da artırarak cildin kolajen sentezini artırmaya, serbest radikalleri azaltmaya, ince çizgiler, kırışıklıklar ve donuk görünümü gidermeye yardımcı oluyor. Temizlenmiş yüzünüzün her iki tarafına cilt yapınıza göre 1 ila 3 doz arası (Parmak ucuna veya cildinize bir bezelye tanesi kadar) uygulayın. Boynunuz için de bir doz uygulayın. Yüzünüzün alt kısmından başlayarak dairesel hareketlerle uygulayın. Krem veya makyaj uygulamasından önce biraz bekleyin.

 

Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir